Duben 2010

Terorismus

14. dubna 2010 v 16:44 | aine
Dnes se řekne terorismus a kolik procent z vás si představí muslima s šátkem v kokpitu letadla? Já osobně se snažím takovému druhu uvažování vyhnout. To je jako by se řeklo kráva a někdo si hned představil hamburger. To je hrozné.
Terorismus je věc, která se týká nás všech, ať chceme nebo ne. Můžeme si říkat, že nejsme zemí, kterou by bylo strategické napadnout, že jsme zemí, které se obloukem vyhnou, ale teroristé jsou i tady. Potkáváte je každý den a ani o tom nevíte. Nebo to vědět nechcete. Nemyslím, že teroristou je nutně jen ten, kdo se samopalem v ruce bojuje za svoje politické nebo náboženské názory a na nikoho přitom nebere ohledy. Až mě děsí kolik takových teroristů-neteroristů potkávám denně na ulici. 
Terorismus je věc, která se týká nás všech. Ať už jsme obětí nebo tím druhým.
Že vám to nic neříká? Budiž, mě ano.

Náhlé vnuknutí

12. dubna 2010 v 23:06 | aine |  "Myšlenky"
Seděla jsem a měla jsem najednou pocit, že se musím připoutat. Znáte ten pocit z auta. Pak jsem si ale uvědomila, že vůbec nejsem v autě, ale že sedím na posteli a civím na obrazovku. Zvláštní. Možná je to nějaká nemoc? Tak často zase neřídím. V tom bude něco jiného. Zapnu si pásy a zkusím na to přijít.

To byl zase den...

8. dubna 2010 v 22:54 | aine
Nejvíce nám ubližují lidé, které nejvíce milujeme. Od nepřítele ránu čekáte každý den a nijak vás ani nepřekvapí, ale pokud člověk, který je vám nadmíru blízký, udělá něco podobného je to mnohonásobně horší. Nechci se chlubit, ale dnes jsem nabrala takovou zkušenost a musela jsem se o to s vámi podělit.

L. N. Tolstoj: Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš. (zdroj: citaty.net)