Smysl života?

13. března 2010 v 9:19 | aine |  "Myšlenky"
Dnes jsem vážně zauvažovala nad smyslem našeho bytí. Pravděpodobně to bylo i tím, že jsem hned
dnešní den nezapočala právě ideálně a i to se projevilo na mém smýšlení. Lehce melancholická nálada mě dovedla ke znepokojujícím zjištěním. Tak tedy..co je to vlastně smysl? Smysl je něco, co k něčemu vede, něco, co "sedí", něco, čím vnímáme (hmat, zrak, čich...). Pak je tu jeden zvláštní jev, který se nazývá smyslem života. Co to vlastně je? Má-li něco smysl, obvykle se to stane naší prioritou. Většina lidí řadí mezi takovéto "smysly svého života", rodinu, lásku, zdraví, přátelé, peníze...Beze smyslu by to jen těžko mohli priority být, že?

Smyslem je prý něco, co nás vede, něco, co náš žene kupředu (láska). Samozřejmě, že smysl může být i samotným cílem, nikoli jen prostředkem (peníze). Tady mě ale zaráží jedna věc. Pokud je pro někoho například smyslem života mít dost peněz, stávají se peníze hned vzápětí tím, co nazýváme překážkou. Ztrácejí tedy smysl? Smysl sice zůstává, ale po čase zjišťujeme, že po nabytí značné sumy a ukojení naší potřeby disponovat majetkem, stávají se peníze pouhým stereotypem, který nám v ostatních snech brání. Smysl se stal šablonou našeho života, která nás omezuje v rozletu. Smysl je stereotypem. Smyslem je stereotyp?

Když se zamyslím nad tím, jak vlastně trávím svůj všední den, nezbývá mi než souhlasit s tím, že je nutné prožívaný čas rozbít, narušit a zharmonizovat jej. Všeho moc škodí, život potřebuje být v rovnováze. A co víc. Možná bude lepší žádné smysly v životě nehledat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brandi CupCake Brandi CupCake | Web | 13. března 2010 v 9:26 | Reagovat

Ahojky u mě na blogu je bleskovka jestli chceš zapoj se :-) PS:Moc krááásnej blogíííísek :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama