Co? Aha...Facebook!

16. března 2010 v 15:37 | aine |  "Myšlenky"
Facebook: nevinné zamyšlení

Ze všech stran se na nás valí modrobílá mánie zvaná facebook. Jedná se o webový systém, který dokázal přitáhnout velké množství lidí z celého světa a dává jim možnost chlubit se nehorázným počtem přátel 200+. Komu by se to nelíbilo? Samozřejmě, že jeho kvality spočívají i jinde, ale to jistě každý člověk jednadvacátého století dobře ví. Zajímavé, teď když narážíme na jeho tzv. popularitu, vybavuje se mi také celá řada známých, kteří si facebook odmítají založit, nebo se po předchozí špatné zkušenosti rozhodli s tímto fenoménem skoncovat nadobro. Slovem skoncovat se ovšem nerozumí sprovození ze světa absolutní, protože to je prakticky nemožné. A to hned z několika důvodů. Za prvé proto, že sami jistě budete souhlasit s absurdností takového pokusu, bereme-li v potaz, že se jedná o instituci nehmotnou, virtuální. Za druhé proto, že by se proti vám postavilo tolik přívrženců a zastánců tohoto "zázraku" moderní doby, že byste stěží stačili zasadit první ránu. V konečném důsledku (a to je třeba uvést pro vás zatvrzelé ochránce zvířat) by přišlo nazmar mnoho životů (rybičky, kravičky...) a nakonec (pro sociálně smýšlející jedince) i nezaměstnanost ve sféře kavárenství by rapidně vzrostla. Je tedy vcelku pochopitelná případná poznámka, že by se likvidace tohoto internetového společenství měla ještě zvážit.
Facebook vyvolal další zajímavý jev, kterým je skupina lidí, kteří se urputně brání zřízení si této spojky s přáteli z celého světa a možná i dál. Jedná se o skupinu no-facebook nebo stop facebooku!, která jej odmítá pro jeho neosobnost, ba dokonce zachází tak daleko a jeho členy nazývá šmíráky. Padají taková slova jako princip a přesvědčení.
Abych byla upřímná a čtenáře uvědomila o svém "stavu", k onomu davovému šílenství fb nepatřím. Proč, to sama dobře nevím. Snad je to proto, že mám sklony propadat závislostem. Snad proto, že mě opravdu (pozn. red.: ale opravdu) nezajímá, že si Julča pořídila pět krav.
Otázkou je, kdo z nich má vlastně pravdu? Šmíráci nebo neandrtálci? Otázka do pranice, kterou já (kupodivu) nehodlám zodpovědět. Složitě obcházet toto téma také nechci. Je to jen na vás.
Pro zpestření mohu uvést jen jeden z Murphyho zákonů, který by vás snad mohl přivést na správnou cestu: "Počet chyb kvadraticky vzrůstá s počtem kliknutí."
Loučím se a usedám k icq.
Svůj názor můžete názorně vyjádřit v anketě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Facebook: ano či ne?

ANO 25% (1)
NE 50% (2)
ANO!!! 0% (0)
NE!!! 25% (1)

Komentáře

1 Lintu Lintu | Web | 16. března 2010 v 20:34 | Reagovat

Facebook se mi nelíbí. Jsou tam takové ty "kravinky" okolo který sou podle mě víc jak z 50%. Vlastně určitě víc jak 50%. Jistě taky jsem to vyzkoušela. A o to víc to nemám ráda. Protože se nemůžu ani definitivně smazat....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama