A zase další den v...posteli

9. března 2010 v 9:21 | aine |  A zase další den v...
Dnešní den začal stejně jako všechny ostatní. Probudila jsem se a kupodivu jsem ležela v posteli. Jaké příjemné vstávání, když do oken svítilo slunce! Po všech ranních ceremoniích jsem usedla k počítači a můj pohled upoutala stále prázdná rubrika A zase další den v...Přišlo to samo, rázem jsem si uvědomila, že perfektním tématem pro první článek bude postel. Nejen, že v ní započíná den, ale započíná v ní také noc, tedy noc ve společnosti snu. Nevím, jaký je Váš názor na snění, ale já na něj odjakživa kladu velký důraz. Člověk se opravdu leccos dozví o tom, co vlastně jeho podvědomí ukrývá, o čem v hloubi duše sní, co sám před sebou tají...vskutku zajímavá záležitost. Možná je to jen moje utkvělá představa, ale přijde mi, že se mnou moje vědomí a nevědomí hraje podivnou hru. Nebo spíš, abych to lépe formulovala, hrají hru mezi sebou a mě při tom neberou v potaz. Kdysi jsem myslela, že tyto dvě lidské "součásti" spolu souvisejí a neliší se, ale čas mě vyvedl z omylu. Pravda je, že člověka a jeho bytí, tvoří právě tento rozpor mezi jeho vědomím a nevědomím. Snad na tuto skutečnost přišel již někdo dávno přede mnou, to by mě ani moc nepřekvapilo, důležitý je ale podle mě poznatek, že jsem tohoto zjištění dosáhla já sama. Alespoň pro mě.

Nikomu se asi nechtějí číst sáhodlouhé články, tak tedy ten svůj raději ukončím už teď. I když není zcela uzavřený. Konec je na Vás. Zbývá totiž zjistit, jestli to máte taky tak.

Jak je to s Vaším bytím?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JayDee JayDee | Web | 9. března 2010 v 20:28 | Reagovat

Nu, asi to tak bude. Tedy, kdyby člověk nemohl nebýt, nemělo by bytí žádný význam. A protože vše je, je třeba nasimulovat si nebytí nevědomím.

2 medley-x medley-x | 9. března 2010 v 20:33 | Reagovat

To je krásně řečeno. Klobouk dolů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama