A zase další den v...noci

9. března 2010 v 18:48 | aine |  A zase další den v...
Sedím u okna a pozoruji noční město. Snad jen kvůli tomuto pohledu bych vesnici za město
vyměnila. Tomu se nic nevyrovná. Já jako "holka z vesnice" mám na města svůj názor, ale když se koukám na všechna ta světla zahalená do obrysů budov, na všechny ty pouliční lampy, byť k těm plynovým už mají daleko, ale nostalgické jsou stejně, nemohu odtrhnout oči. Jako třešnička na dortu zjeví se občas i matně zářící hvězda, která se pokouší prorazit do světa pod sebou, ale ve svém osamění nemůže být úspěšná. Protivník je příliš silný, ale ostatní hvězdy se krčí za chuchvalcem z mlh. Měsíc se na své obchůzce ztratil nebo trpělivě vyčkává na příhodnou chvíli, kdo ví?
K očním vjemům ale samozřejmě patří i ty zvukové. A ty za tímto melancholickým nádechem nezaostávají. Někomu by se to jistě mohlo zdát zvláštní. Snad by mohl tuto směs zvuků a not označit za hluk, ale to by se mýlil. Nahlížet na to jako na rušivý element by nebylo moudré a pranic zábavné. Je to hudba. Hudba, která je výtvorem nás všech, tak ji tak i berte. Určitě se vám bude dnes lépe usínat.


Proč je vše za tmy tolik tlumené a krásné, netuším. Snad vše připomíná spánek, noční klid. Snad nám v genech nechali předci touhu po noci, jako upomínku na dřívější časy. Noc je romantická, krásná, něžná, melancholická, patetická, studená i děsivá. Jako stvořená pro malou procházku.

Tak tedy nashledanou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JayDee JayDee | Web | 9. března 2010 v 20:24 | Reagovat

Lyrická próza, vskutku. Líbí se mi to. Oslovilo mne to. Noc je mé oblíbnené téma.

2 medley-x medley-x | 9. března 2010 v 20:31 | Reagovat

Děkuji mnohokrát. Noc je téma na výsost krásné a inspirativní. To jde potom samo;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama